17-11-2022 19:26

Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α Αγόρια Κ21-Κ18: Στο +4 ο ασταμάτητος Φλοίσβος , Ιωνικός και ΓΣ Ηλιούπολη ακάθεκτοι στο Κ21. Στο Κ18 ο Μίλωνας πήρε το ντέρμπι κορυφής.

Οι δύο όμιλοι του πρωταθλήματος Αγοριών Κ21 πρόσφεραν θέαμα και ωραία παιχνίδια και αυτή την αγωνιστική. Στον Α ΄όμιλο ο Φλοίσβος συνέχισε ακάθεκτος την πορεία του καθώς επικράτησε και του Πανιωνίου εκτός έδρας με 0-3 και έκανε το 6/6 με απώλεια ενός σετ!

Δεύτερος και σε απόσταση 4 πόντων ο Ολυμπιακός που νίκησε εύκολα την Πετρούπολη, στην τρίτη θέση ο Μίλωνας με 13 πόντους ο οποίος πέρασε με καθαρό τρίποντο από την έδρα της Αρμενικής. Από ‘κει και πέρα οι υπόλοιπες ομάδες που είναι και οι ηττημένες των ζευγαριών, παρέμειναν σταθερά πολύ πίσω από την πρώτη τριάδα.

Στον β’ όμιλο Ιωνικός Νίκαιας και ΓΣ Ηλιούπολης συνέχισαν τον περίπατο τους, καθώς επικράτησαν με τρίποντα των Έσπερου και Αργυρούπολης, και μεγάλωσαν το τεράστιο βαθμολογικό προβάδισμα που έχουν από τις υπόλοιπες τρεις ομάδες που συγκροτούν τον όμιλο.

Στην κατηγορία Κ18 και για την 4η αγωνιστική ο Μίλωνας συνέχισε το αήττητο σερί του, καθώς νίκησε στο ντέρμπι κορυφής τον δεύτερο πριν το ματς, Ιωνικό Νίκαιας, με 3-0 και τον έριξαν στην τρίτη θέση.

Στην δεύτερη θέση ανέβηκε η Αρμενική που νίκησε εύκολα τον ουραγό Ολυμπιακό και ισοβάθμησε με την ομάδα της Νίκαιας. Θρίλερ είχαμε στην γειτονική μονομαχία των νοτίων προαστίων, όπου ο τέταρτος ΓΣ Ηλιούπολης λύγισε δύσκολα με 3-2 την Αργυρούπολη , η οποία έμεινε στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Στα πέντε σετ κρίθηκε και η κόντρα του Πανιωνίου με την Πετρούπολη, όπου αρχικά οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολύ χαλαρά τα δύο πρώτα σετ , δεν παράτησαν όμως το ματς, και με εκπληκτική αντεπίθεση διαρκείας πήραν τα τρία επόμενα και το πολύτιμο δίποντο. Με καθαρό τρίποντο συνέχισε η Γλυφάδα που νίκησε σχετικά άνετα τον ουραγό ‘Εσπερο.

ΑΓΟΡΙΑ Κ21- Α ΟΜΙΛΟΣ-6η αγωνιστική

Αρμενική Πειραιώς- ΑΟΝΣ Μίλωνας 0-3 (15 - 25 (1), 21 - 25 (2), 15 - 25 (3)

Πανιώνιος- ΑΟ Φλοίσβος 0-3 (15 - 25 (1), 14 - 25 (2), 19 - 25 (3)

Ολυμπιακός-ΓΣ Πετρούπολης 3-0 (25 - 18 (1), 25 - 12 (2), 25 - 13 (3)

Βαθμολογία ( 6 αγώνες)

1.ΑΟ Φλοίσβος 18 (18-1), 2) Ολυμπιακός 14 (15-5), 3) ΑΟΝΣ Μίλωνας 13 (15-6), 4) ΓΣ Πετρούπολης 4 (5-16), 5) Αρμενική Πειραιώς 3 (5-17), 6) Πανιώνιος 2 (4-17)

ΑΓΟΡΙΑ Κ21 -Β’ ΟΜΙΛΟΣ-

6η αγωνιστική

ΓΣ Ηλιούπολης- ΠΟΚ Έσπερος 3-0 (25 - 19 (1), 25 - 9 (2), 25 - 15 (3)

ΑΟΝ Αργυρούπολης- Ιωνικός Νίκαιας 0-3 (16 - 25 (1), 22 - 25 (2), 20 - 25 (3)

Βαθμολογία:

1.Ιωνικός Νίκαιας 14 (15-2) σε 5 ματς 2) ΓΣ Ηλιούπολης 13 (14-3) σε 5 ματς 3) ΑΟΝ Αργυρούπολης 3 (3-9) σε 4 ματς 4) ΑΟ Θρίαμβος 2 (3-11) σε 4 ματς. 5) ΠΟΚ Έσπερος 1 (2-12)

ΑΓΟΡΙΑ Κ18 –Α φάση-

4η αγωνιστική

ΓΣ Πανιώνιος -ΓΣ Πετρούπολης 2-3 (25 - 11 (1), 25 - 10 (2), 23 - 25 (3), 23 - 25 (4), 13 - 15 (5)

ΑΣΠ Γλυφάδα- ΠΟΚ Έσπερος 3-0 (25 - 14 (1), 25 - 17 (2), 25 - 23 (3)

ΓΣ Ηλιούπολης- ΑΟΝ Αργυρούπολη 3-2 (25 - 14 (1), 19 - 25 (2), 26 - 28 (3), 25 - 14 (4), 15 - 8 (5)

Αρμενική Πειραιώς- Ολυμπιακός 3-0 (25 - 22 (1), 25 - 23 (2), 25 - 21 (3)

ΑΟΝΣ Μίλωνας- Ιωνικός Νίκαιας 3-0 (25 - 17 (1), 25 - 16 (2), 25 - 13 (3)

Βαθμολογία 4 αγώνες:

1.ΑΟΝΣ Μίλωνας 12 (12-0) 2.Αρμενική Πειραιώς 9 (9-3), 3. Ιωνικός Νίκαιας 9 (9-3), 4. ΓΣ Ηλιούπολης 8 (9-5), 5. ΓΣ Πετρούπολης 8 (9-5), 6.ΑΣΠ Γλυφάδα 6 (6-6), 7. Πανιώνιος 4 (5-9), 8. ΑΟΝ Αργυρούπολης 4 (5-6) 9. Ολυμπιακός 0 (0-12), 10. ΠΟΚ Έσπερος 0 (0-12)